Koncert Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Dankowie.

6 stycznia 2020 w naszym Kościele miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W Uroczystość Objawienia Pańskiego potocznie zwaną Świętem Trzech Króli w naszym Kościele o godz. 16.00 została odprawiona uroczysta Msza Św. z okazji 10 – lecia istnienia Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu. Mszy Św. przewodniczył Proboszcz Parafii ks. kan. Henryk Dusza. W homilii ks. Proboszcz nawiązując do pięknej uroczystości zwrócił uwagę, że tak jak Mędrcy ze Wschodu wychwalali Boga za Jego łaski, tak dzieci i młodzież swoim talentem i grą również mogą i powinni wychwalać Boga. W kolejnych słowach ks. Proboszcz pogratulował pięknej rocznicy i złożył okolicznościowe życzenia.

Obecność Orkiestry i oprawa muzyczna podniosła rangę tej Uroczystości.

Po Mszy Św. wraz z przybyłymi gośćmi na czele z Wójt Gminy Lipie p. Bożeną Wieloch i ks. Proboszczem licznie zebrani parafianie wysłuchali koncertu Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod kierunkiem p. Łukasza Kędziory – dyrygenta i opiekuna.

Orkiestrze gratulujemy i życzymy kolejnych pięknych rocznic i wielu sukcesów artystycznych.