SPOTKANIE OPŁATKOWE MINISTRANTÓW I LEKTORÓW

Tradycyjnie co roku przed Świętami Boże Narodzenia razem z Kandydatami, Ministrantami i Lektorami spotykamy się, aby wspólnie razem cieszyć się Tajemnicą Bożego Narodzenia. Każdy z Ministrantów przyniósł coś na to spotkanie. Było ciasto, owoce, słodycze, napoje.

23 grudnia 2019 roku tj. poniedziałek wspólnota Lektorów i Ministrantów rozpoczęła spotkanie opłatkowe od Mszy Św. o godz. 17.00 w kościele parafialnym. Ponad 30 Ministrantów wyszło w procesji do Ołtarza. Wspólnie razem uczestniczyliśmy w Roratach oczekując przyjścia Zbawiciela na ziemię. Po Mszy Św. wszyscy przeszli na salkę parafialną gdzie wcześniej Rodzice: p. Ewelina Krajewska i Wioletta Karbowska przygotowały stół i przyniesione rzeczy.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, potem ks. Paweł Bil – wikariusz odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Tym samym mogliśmy przypomnieć sobie te ważne momenty historii zbawienia. Następnie ks. Proboszcz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Jako Proboszcz Parafii wyraził radość, że tylu chłopców służy przy Ołtarzu. Dziękował wszystkim Ministrantom za ich gorliwą posługę i życzył Bożego Błogosławieństwa. Następnie każdy otrzymał biały opłatek i wszyscy mogliśmy złożyć sobie świąteczne życzenia. Był to bardzo ważny moment który na pewno umocnił naszą wspólnotę. Kolejnym etapem spotkania była wspólna radość z tego, że możemy się spotkać. Chłopcy żywo rozmawiali ze sobą. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy.

Na koniec dzięki ofiarności ks. Proboszcz każdy Ministrant otrzymał upominek świąteczny.

Dziękujemy wszystkim Kandydatom, Ministrantom i
Lektorom parafii św. Stanisława BM w Dankowie za ich
ofiarną posługę. Niech Pan Jezus w Osobie Bożego
Dziecięcia hojnie obdarza swymi łaskami.

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!!!