WYSTRÓJ BOŻONARODZENIOWY W DANKOWIE 2019 R.

Wielu naszych Parafian powtarza, że piękny kościół i dekoracje świąteczne pomagają im lepiej przeżywać Święta Bożego Narodzenia i bardziej poczuć atmosferę Świąt.

Mając to na uwadze, ks. Proboszcz już na kilka tygodni wcześniej planuję wystrój świąteczny w naszym Kościele. Dzięki Jego trosce i zaangażowaniu co roku możemy cieszyć się w Dankowie pięknym świątecznym wystrojem Kościoła.

Również w tym roku, po raz kolejny „poprzeczka została wysoka podniesiona”. Na żywych choinkach zostały zawieszone pozłacane i posrebrzane ozdoby o kształtach roślinnych, które oświetlone mienią się napełniając kościół radosną poświatą.

Centralnym elementem tegorocznej dekoracji bożonarodzeniowej jest baner nawiązujący do hasła tego roku kościelnego „WIELKA TAJEMNICA WIARY”. W środku krajobrazu z Betlejem na niebie pojawia się biała hostia, promieniująca jakby słońce na wszystkich ludzi. Niżej tradycyjna stajenka w której nie może zabraknąć głównych postaci tych Świąt. Całość ozdobiona jest kwiatami, co jeszcze bardziej przyciąga wzrok tych, którzy wchodzą do naszej świątyni.

Dziękujemy wszystkim parafianom za ofiary na Kościół i wystrój świąteczny. Braciom Konopka za choinki i wykonanie szopki. Oczywiście ks. Proboszczowi za pomysł i realizacje. Panu Markowi – kościelnemu i księżom wikariuszom, ministrantom za wszelką pomoc.