ZAKOŃCZENIE „RORAT” 2019 R.

Każdego roku nim rozpoczną się Święta Bożego Narodzenia przeżywamy szczególny czas Adwentu. Centralnym momentem tego czasu są Rekolekcje i Spowiedź Adwentowa. Wszyscy dobrze wiemy, że nie było by Adwentu bez tzw. „Rorat” czyli Mszy Św. wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie. Charakterystycznym elementem rorat jest zapalenie świecy zwanej „roratką”, która symbolizuje Najświętszą Maryję Pannę.

W tym roku w naszej Parafii przeżywaliśmy Roraty i cały Adwent pod hasłem: „WIELKA TAJEMNICA WIARY”. Jest to również hasło nowego roku kościelnego. Przez kolejne dni Adwentu dzieci naszej parafii przychodziły na Roraty z zapalonymi lampionami, aby oczekiwać Narodzin Pana Jezusa. Na chwilę przed rozpoczęciem Mszy Św. w kościele zostały wygaszone wszystkie światła. Zapadała ciemność, która często symbolizuje nasze grzechy. Tylko zapalone lampiony dzieci rozświetlały kościół. O godz. 17.00 z zakrystii wyruszała procesja księży wraz z ministrantami do której pod chórem dołączały wszystkie dzieci. Trzymając zapalone lampiony chcieliśmy pokazać, że z wiarą i niecierpliwością czekamy na Pana Jezusa. Na słowa hymnu „Chwała na wysokości Bogu” wszystkie światła zostały na nowo zapalone w kościele. W czasie homilii przez cały adwent poznawaliśmy co jest tą Wielką Tajemnicą Wiary.

Dziś wszystkie dzieci, które bardzo licznie przychodziły na roraty dobrze wiedzą, że tą Wielką Tajemnicą Wiary jest MSZA ŚWIĘTA! Przez kolejne dni dzieci i wszyscy obecni w kościele
dokładnie poznawali kolejne ważne momenty Mszy Św. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej pokochać Sakrament Eucharystii.

W tym roku Sakrament Eucharystii czyli Mszę Św. pomagał zrozumieć nam adwentowy mistagog czyli ks. bp. Andrzej Przybylski – biskup pomocniczy naszej Archidiecezji.

Na zakończenie wszystkie dzieci które pięknie uczęszczały na roraty otrzymały od ks. Proboszcza upominki.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za to, że wytrwały przez cały Adwent na roratach. Wielkie podziękowania należą się Rodzicom i Dziadkom, którzy pomimo obowiązków znaleźli czas, aby przyjść z dziećmi na roraty.

Bóg zapłać wszystkim!