POŚWIĘCENIE ŚWIEC DLA DZIECI I KOMUNIJNYCH 02.02.2020r.

Tradycyjnie w naszej parafii w święto Ofiarowania Pańskiego, a w naszej polskiej tradycji Matki Bożej Gromnicznej dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii Św. otrzymały poświęcone świece komunijne.

Na kilka minut przed rozpoczęciem Mszy Św. dzieci zajęły miejsca w pierwszych ławkach. Każde z nich trzymało w ręku świece. Już na samym początku Mszy Św. miał miejsce obrzęd poświęcenia świec. Widać było jak dzieci komunijne bardzo przeżywały te chwile. W kazaniu ks. Paweł przypomniał o tym jak bardzo ważna jest zapalona świeca w życiu każdego chrześcijanina. Od momentu Chrztu Św. poprzez kolejne Sakramenty zawsze ten znak obecności Pana Jezusa i Matki Bożej jest obecny.

W tym roku do I Komunii Św. przystąpi 22 dzieci z naszej parafii. Niech Pan Jezus na którego tak bardzo czekają błogosławi wszystkim dzieciom i ich rodzicom. A zapalona świeca którą otrzymały niech przypomina, że On jest zawsze przy nich i nigdy nie pozostawi samych.