DZIEŃ CHORYCH I ZBIÓRKA „BETEL” W SANKTUARIUM DANKOWSKIM 09.02.2020 r.

Papież Jan Paweł II 13 maja 1992 roku w 75 rocznice objawień fatimskich ustanowił coroczny dzień szczególnej modlitwy za ludzi chorych i starszych wiekiem. Choć w całym Kościele ten dzień obchodzony jest co roku 11 lutego jednak w naszej Parafii ta wielka modlitwa za chorych i cierpiących rozpoczęła się już w niedziele 09 lutego 2020 roku.
             To właśnie na ten dzień ks. Proboszcz zaprosił do naszego Sanktuarium wszystkich chorych i starszych wiekiem na wspólną modlitwę. O godz. 11.00 odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich chorych z całej naszej wspólnoty parafialnej. We wstępie ks. Proboszcz, który przewodniczył Eucharystii zaznaczył, że choć cierpienie to wielki trud i krzyż jednak dla nas ludzi wierzących może okazać się wielką łaską i okazją do uświęcenia. Tak się stanie – mówił – jeżeli w swoim sercu połączymy nasze cierpienie z Chrystusem, który wiernie i wytrwale dźwigał Krzyż, a potem za każdego z nas oddał swoje życie na Golgocie. W czasie homilii został odczytany List Prymasa Polski skierowany do całego Kościoła w Polsce przygotowujący do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym liście mogliśmy usłyszeć, że Kardynał Wyszyński kochał Kościół, kochał wszystkich ludzi, których Bóg powierzył jego pasterskiej pieczy. Wśród tych wszystkich ludzi szczególne miejsce zajmowali z pewnością ludzie chorzy, cierpiący i starsi wiekiem.
              Na koniec Mszy Św. ks. Proboszcz udzielił wszystkim obecnym specjalnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem tzw. „błogosławieństwo lurdzkie”. To była szczególna chwila dla tak wielu ludzi obecnych w naszym Sanktuarium. Sam Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie przechodził obok każdej osoby. Był tak blisko, błogosławił, ale prze wszystkim leczył nasze ciała, serca i dusze. Widać było wzruszenie na wielu twarzach.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Szczególnie rodzinom osób starszych i chorych za umożliwienie swoim bliskim udziału w tej Uroczystej Eucharystii.

Również w tym dniu każdy obecny na niedzielnej Mszy Św. mógł swoim darem serca wesprzeć piękne dzieło opieki osób niepełnosprawnych prowadzone przez fundacje „Betel”. Podopieczni tej fundacji zbierali po każdej Mszy Św. ofiary do puszek na pomoc dla osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy wszystkim parafianom za okazane serce i wsparcie materialne. Widać było, że nikt nie przechodził obojętnie obok zbierających.

„Ile dasz dobrego z siebie tyle Ci się zwróci.
Od innych osób, w innej postaci, w innym czasie,
ale na pewno wróci do Ciebie”.
Bóg zapłać!