Niedziela – 23 LUTY 2020 ROKU – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze Św. z posypaniem głów popiołem w Dankowie o godz. 9.00 i 17.00, a w kaplicach o 15.30. W ten dzień obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa mniejsze.
  2. W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 i Msza Św. za ofiarodawców. W Wielkim Poście zapraszamy wszystkich na te piękne Nabożeństwa. Dzieci i młodzież będą otrzymywały za każdym razem inne obrazki Wielkopostne i wklejają do zeszytu.
  3. Gorzkie Żale w niedziele sukcesywnie po Mszach Św. w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.
  4. Zachowajmy pokutny charakter Wielkiego Postu. Nie organizujmy i nie uczestniczmy w zabawach, dyskotekach czy prywatkach. Pamiętajmy o pomocy dla biedniejszych i postanowieniach wielkopostnych.
  5. Przy wejściu do Kościoła i Kaplic jest ustawiony katafalk z krzyżem – oddajmy cześć Chrystusowi przez uklękniecie i ucałowanie krzyża. Do puszki składamy ofiary dla ubogich.
  6. Można nabyć skarbonki gdzie przez Wielki Post odmawiając sobie przyjemności odkładamy drobne ofiary.
  7. Bóg zapłać za ofiarę 100 zł z Albertowa na Kościół.
  8. Do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” po 6zł.