DROGA KRZYŻOWA NA KALWARII DANKOWSKIEJ 28.02.2020r.

Czas Wielkiego Postu to przede wszystkim piękne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W naszym Sanktuarium wokół kościoła na tzw. „Wałach” roztacza się piękna droga krzyżowa z murowanymi stacjami. Nie tylko w Wielkim Poście, ale także przez cały rok w każdy ostatni piątek miesiąca odprawiane jest Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Jeżeli pogoda na to pozwala idziemy od stacji do stacji rozważając Mękę Pana Jezusa na naszej dankowskiej Kalwarii.
               28 lutego 2020 roku również na „Wałach” rozpoczęliśmy nabożeństwa Drogi Krzyżowej w tegorocznym Wielkim Poście. Pomimo pochmurnej i wietrznej pogody zebrało się bardzo wielu parafian, dzieci i ministrantów. Wspólnie szliśmy rozważając kolejne stacje.
           Całą Drogę Krzyżową prowadził ks. Proboszcz Henryk Dusza. W rozważaniach kolejnych stacji wskazał na potrzebę korzystania z wiarą z Sakramentów – szczególnie Eucharystii i Spowiedzi Świętej. Wszyscy razem świadomi naszych grzechów i słabości przepraszaliśmy cierpiącego Jezusa za nasze zaniedbania w tym względzie. Ks. Proboszcz za każdym razem kolejne rozważania przeplatał śpiewem pieśni wielkopostnych. Dzieci przez całą Drogę Krzyżową niosły krzyż.
            Na koniec ks. Proboszcz podziękował wszystkim za liczny udział. Szczególne podziękowania skierował do tych którzy opiekują się poszczególnymi stacjami na co dzień. Nasza Dankowska Kalwaria wygląda pięknie, ale jest to zasługa w głównej mierze tych parafian, którzy poświęcają swój czas i troszczą się o kolejne stacje. Gdyby ktoś chciał otoczyć opieką którąś ze stacji proszę o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza. Będziemy niezmiernie wdzięczni!

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i zapraszamy na kolejne Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym Sanktuarium.