MODLITEWNIK ZA ZMARŁYCH

                Śmierć bliskiej osoby jest bardzo trudnym doświadczeniem życiowym. Bez względu na to w którym momencie przychodzi to zawsze jest to nie w porę. Za wcześnie. Często również zastanawiamy się wtedy nad sensem naszego życia, nad jego celem. Myślimy również w jaki sposób wyrazić naszym bliskim, którzy odchodzą z tego świata nasza miłość i pamięć. Od wieków Kościół przypomina i naucza, że najlepszym sposobem pomocy naszym zmarłym jest MODLITWA za ich dusze. To jest najpiękniejszym wyraz naszej miłości i wdzięczności. 
                Dzięki trosce Ks. Proboszcza w naszej parafii mamy piekna kaplice przedpogrzebowa pod wezwaniem św. Józefa  – patrona dobrej śmierci. Wielu parafian, ale także ludzi którzy przyjeżdżają na pogrzeb do naszej parafii podziwia piękne wnętrze kaplicy ale również duży parking i całe obejście. W kaplicy znajduję się nowoczesna chłodnia ale również klimatyzacja. Ks. Proboszcz zatroszył się, aby było tam wszystko co jest potrzebne do godnego pożegnania naszych bliskich zmarłych. 
                Jednak często w rozmowie z ludzmi dochodzą nas głosy, że w czasie czuwania rodziny i tych którzy przychodzą pożegnać zmarłego do kaplicy przedpogrzebowej brakuje materiałów z których można by się modlić. Bo cóż to za pożegnanie bez modlitwy!
           Dlatego powstał ten MODLITEWNIK. Jest to zbiór najbardziej popularnych modlitw za zmarłych i pieśni do wykorzystania w czasie czuwania rodziny przy zmarłym. Zachęcamy aby ten czas ostatniego pożegnania wykorzystać przede wszystkim na modlitwę.
          Serdecznie dziękujemy ks. Proboszczowi za zfinansowanie w całości tego Modlitewnika.

UWAGA! Modlitewnika nie zabieramy do domu. Jest on na wyposażeniu kaplicy dla wszystkich. Prosimy to uszanować!