GODZ. 20:30 WIELKA MODLITWA O USTANIE EPIDEMII!

To co dzieje się obecnie na świecie, a także w naszej Ojczyźnie napełnia nas obawą. Na początku gdy w Chinach walczono z koronawirusem  nie zdawaliśmy sobie sprawy o wielkości zagrożenia. Gdy epidemia dotarła do Europy strach padł na nas wszystkich. Z różnych stron docierają do nas informacje, ciągle słyszymy o nowych zarażeniach. Świat stanął przed trudnym wyzwaniem. Zamknięte szkoły, urzędy, kina, restauracje. W Kościołach pustki. Ludzie boja się wychodzić z domu, aby się nie zarazić.
               Gdzie szukać pomocy? W obliczu tego co się dzieje, tej ludzkiej bezradności, uświadamiamy sobie, że tak naprawdę nasze życie nie zależy od nas. Zależy od Boga. Dlatego w obliczu panującej epidemii i niepokoju chcemy Boga prosić o pomoc i miłosierdzie. Tylko w Nim nasza nadzieja.
         Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski każdego dnia do 29 marca w domach zakonnych, kapłani w Kościołach, a wierni w swoich domach o godz. 20.30 mamy się jednoczyć w modlitwie Różańcowej. W odpowiedzi na ten apel księży biskupów Ks. Proboszcz zadecydował, że również w naszej Parafii każdego dnia będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem. Każdego dnia odmawiamy Różaniec, Litanie do Najświętszej Maryi Panny, Modlitwę św. Bernarda aby prosić o zmiłowanie.

Zachęcamy i prosimy, aby każdy w miarę swoich możliwości łączył się z nami w modlitwie. Ufamy, że w tym trudnym czasie Pan Bóg nas nie opuści.