Niedziela – 05 KWIETNIA 2020 ROKU – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Ze względu na panującą sytuację prosimy, aby stosować się ściśle do zarządzeń: we Mszy Św. codziennej, pogrzebowej, adoracji Najświętszego Sakramentu może być tylko 5 osób. Chyba że wejdzie nowe rozporządzenie. Dotyczy to również Triduum Paschalnego.
  2. Nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Zalecana jest modlitwa przy śniadaniu wielkanocnym – tekst
  3. Nie będzie Rezurekcji – porządek Mszy Św. w Wielkanoc i II Dzień Świąt – niedzielny
  4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek po ceremoniach do godz. 21.00. w wielką Sobotę od 9.00 do 18.00(też po 5 osób)
  5. W Wielki Piątek 10 kwietnia – 10 rocznica katastrofy Smoleńskiej i 80 rocznica Zbrodni Katyńskiej – pamiętajmy w modlitwie o Ofiarach. Zapalcie znicz przy obelisku.
  6. Bardzo prosimy o nabywanie paschalików na stół wielkanocny po 10 zł w zakrystii albo w kancelarii.
  7. Bóg zapałać za ofiary na utrzymanie Parafii: Danków 1000zł 200zł i 100zł. Zbrojewsko 100zł. Natolin 150 zł.
  8. Wszystkim Parafianom życzymy, aby w tym trudnym czasie ufać Bogu Miłosiernemu, wstawiennictwu Matki Bożej Świętych Pańskich, szczególnie św. Stanisława BM – patrona naszej Parafii i św. Rocha patrona w czasie zarazy. Zapewniamy Was o naszej modlitwie (Mszę św. w Wielką Sobotę odprawimy o ustanie epidemii) i prosimy abyście również w waszych domach modlili się. Prosimy o wystawienie obrazów Matki Bożej w oknach domów. Niech Was Wszystkich Bóg błogosławi – Ojciec Syn i Duch Św.