Niedziela – 26 KWIETNIA 2020 ROKU – III NIEDZIELA WIELKANOCY

III Niedziela Wielkanocy

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: środa – święto św. Katarzyny Sieneńskiej i Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego.
  2. W piątek rozpoczyna się miesiąc poświęcony Matce Bożej. W tygodniu po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo majowe, a w przyszłą niedzielę po 8.00. prosimy o odnowienie i przyozdobienie krzyży i kapliczek. Zachęcamy do odprawiania „majówek” także w domu.
  3. W tym tygodniu przypada:
    I piątek miesiąca – Msza Św. o Najświętszym Sercu Panu Jezusa i Nabożeństwo. W kaplicach o 16.30, a w Dankowie o 18.00. Spowiedź pół godziny wcześniej.
  4. W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – przeniesiona z niedzieli 3 maja. Msze Św. o godz. 9.00 17.30 i 18.00 tylko w Dankowie.
  5. W środę rozpoczyna się Nowenna do św. Stanisława BM po nabożeństwie majowym.
  6. W przyszłą niedziele – Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczęcie Dni Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. To również I Niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii: Rębielice Szl. 200 i 100zł. Rębielice Królewskie 200 zł i Danków 200zł.
  8. Do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” po 6 zł.