NOWI MINISTRANCI W PARAFII DANKÓW 17.05.2020

NOWI MINISTRANCI W PARAFII DANKÓW 17.05.2020

         Każda Msza Św. jest najpiękniejszym darem jaki Pan Jezus zostawił nam tu na ziemi. Nie ważne czy sprawowana jest w małym wiejskim Kościele, Kaplicy czy w ogromnej Bazylice. Za każdym razem przychodzi do nas ten sam Chrystus pod postacią Chleba. Gdy jesteśmy na Eucharystii staramy się zawsze przeżywać ją jak najpiękniej. Słuchamy Słowa Bożego, śpiewamy wspólnie pieśni, które pomagają nam uświadomić sobie jak ważny to moment.

         W pięknym przeżywaniu Mszy Św. nieocenioną rolę mają Lektorzy i Ministranci. To oni służąc przy Ołtarzu, czytając czytania, dzwoniąc gongiem i dzwonkami, przygotowując wszystko pomagają nam jeszcze bardziej przeżywać i wchodzić w te wielką tajemnice wiary jaką jest Msza Św.

       17 maja 2020 roku o godz. 8.30 w Kaplicy w Natolinie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Po I Komunii Św. trzech chłopców z naszej Parafii zapragnęło zostać Ministrantami. ANTONI NIEZGODA, SZYMON OSIEWACZ, PATRYK KACZMAREK po rocznym przygotowaniu zostali przyjęci do grona Lektorów i Ministrantów Parafii św. Stanisława BM w Dankowie. Zanim to się stało chłopcy gorliwie przygotowywali się do tej posługi. Jako kandydaci przyglądali się jak wygląda posługa ministranta. Gorliwie przychodzili na Msze Święte. Uczyli się różnych funkcji i zadań. Widać było w nich zaangażowanie i chęć służenia Bogu przy Ołtarzu.

        Na ten szczególny dzień do kaplicy w Natolinie przyszli razem ze swoimi rodzicami i bliskimi odświętnie ubrani, widać było, że są przejęci powagą sytuacji. Po homilii trzymając w ręku złożone białe komże złożyli przyrzeczenie, iż będą starać się jak najlepiej wypełnić obowiązki ministranta. Następnie ich komże zostały poświęcone i od tej chwili stali się pełnoprawnymi Ministrantami naszej Parafii. Zebrani wierni z radością przyjęli nowych Ministrantów i nagrodzili ich odwagę gromkimi brawami i uśmiechem. Na koniec nowi ministranci otrzymali okolicznościowe pamiątki, dyplomy i od ks. Proboszcza piękne albumy ze św. Stanisławem Biskupem i Męczennikiem – patronem całej naszej Parafii.

Życzymy naszym Nowym Ministrantom wiele siły i wytrwałości w tej pięknej posłudze. Gratulujemy odwagi i determinacji. Jako duszpasterze dziękujemy Rodzicom za wsparcie i prosimy, aby towarzyszyli chłopcom na drodze służby Ministranckiej.
Króluj nam Chryste!