Niedziela – 31 MAJA 2020 ROKU – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze Św. w Dankowie o 9.00 i 18.00 w kaplicach o 16.30.
  2. Od jutra nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o 18.00, w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 9.30.
  3. W tym tygodniu przypada:
    W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – Msza Św. o powołania kapłańskie zakonne i Nabożeństwo
    I piątek miesiąca – Msza Św. o Najświętszym Sercu Panu Jezusa i Nabożeństwo. W kaplicach o 16.30, a w Dankowie o 18.00. Spowiedź pół godziny wcześniej.
    I sobota miesiąca – Msza Św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Nabożeństwo.
  4. W naszej parafii od kilku miesięcy odbywa się „Godzina Święta” w czwartek przed I piątkiem miesiąca od 23.00 do 24.00 – zapraszamy chętnych na adoracje Najświętszego Sakramentu i wspólną modlitwę.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza Św. z racji I rocznicy Komunii Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkanie dzieci rocznicowych poniedziałek i środa o 16.00 w kościele.
  6. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania:
    Środa – kl. VI czwartek – kl. VII piątek – KL. VIII i Szkoła Średnia.
  7. Od wczoraj złagodzone zostały obostrzenia epidemiologiczne. Nie ma limitu osób przebywających w Kościele i na zewnątrz. Zachowajmy stosowną odległość i należy w kościele być w maseczce.
  8. Ks. Arcybiskup odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. Nieobecność jest grzechem – złamaniem III Przykazania.
  9. Zachęcamy do odbycia sakramentalnej spowiedzi i przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej. Okazja do spowiedzi codziennie od 17.00 do 17.30.
  10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja ze względu epidemii odbędzie się w obrębie Kościoła. Ołtarze przygotowują mieszkańcy: I ołtarz – Danków od 1-30, trzy pozostałe Lipie – szczegóły u ks. Proboszcza.
  11. Bóg zapłać za ofiary – zamiast tacy – na utrzymanie parafii: Lipie – Osiedle 300, Stawowa 100 i Kasztanowa 100.
  12. We wtorek po nabożeństwie czyli ok. 18.45 spotkanie Rady Parafialnej na salce.
  13. Bóg zapłać za kwiaty(z kartki), za tydzień stroją Rodzice dzieci rocznicowych.
  14. Tygodnik katolicki Niedziela po 6 zł.