I ROCZNICA KOMUNII ŚWIĘTEJ – 07.06.2020ROKU.

Dzisiejsza Niedziela w naszym Sanktuarium była przeżywana nie tylko pod znakiem Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Na godz. 12.00 do Kościoła przyszły dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Św. Pomimo panującej epidemii dzieci wraz z rodzicami bardzo pragnęły podziękować Bogu za ten dar Sakramentu Eucharystii. Choć grupa dzieci niewielka – zaledwie 10 osób – to jednak bardzo zgrana i rozmodlona. Ks. Proboszcz już na samym początku Uroczystej Mszy Św. przywitał dzieci, ucieszył się z ich obecności i zaznaczył, że przychodzą, aby podziękować za cały rok przyjaźni z Panem Jezusem. Natomiast w homilii zwrócił się do Rodziców, aby pielęgnowali wiarę w sercach swoich dzieci. Na koniec Mszy Św. ks. Proboszcz podziękował Rodzicom za sprzątnie Kościoła i koszenie trawy. Jak sam zauważył wszyscy Rodzice starali się, aby Kościół i  jego otoczenie wyglądały pięknie. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy dali się poznać z jak najlepszej strony już w czasie przygotowania do I Komunii Św. Dziękujemy p. Ani Mrugacz za koordynowanie całością przygotowań i troskę o każdy szczegół. Dzieci podziękowały p. Magdzie Mrugacz – katechetce za przygotowanie i katechezy szkolne. W czasie Mszy Św. Rocznicowej dzieci pięknie się modliły, czytały Słowo Boże, śpiewały i mówiły wierszyki na zakończenie. Jako duszpasterze tej Parafii doceniliśmy to, iż wszystkie dzieci bez wyjątku odprawiły 9 PIERWSZYCH PIATKÓW MIESIACA. Sam ks. Proboszcz zauważył, że rzadko się zdarza, aby cała klasa odprawiła miesięczną spowiedź. Ogromne podziękowania dla Rodziców i dzieci.
Wszystkim dzieciom Rocznicowym gratulujemy tej pięknej przyjaźni z Panem Jezusem i życzymy, aby dalej pielęgnowały wiarę w swym sercu.