Niedziela 20 WRZESNIA 2020 ROKU – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w środę wspomnienie św.
o. Pio z Pietrelciny w sobotę św. męczenników Kosmy i Damiana.

2. W piątek o 17.30 Droga Krzyżowa na wałach i Msza św. za ofiarodawców.

3. W środę 23 września o 18.00 ks. Arcybiskup Wacław Depo udzieli  Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
    Spowiedź kandydatów, świadków i rodziny w poniedziałek od 19.00.

4. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za wystrój Kościoła.

5. Do nabycia Niedziela.

Akcja krwiodawstwa w gminie Lipie
27 września, tj. w przyszłą niedzielę, odbędzie się akcja krwiodawstwa organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przy wsparciu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Krew będzie można oddać w godzinach od 10.00 do 14.00 w mobilnym punkcie poboru krwi, zlokalizowanym na parkingu przed Urzędem Gminy Lipie.
Zgodnie z wytycznymi krwiodawcą może być każda zdrowa osoba, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów i nie miała kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem lub objętą kwarantanną. Krew i jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kg. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy krwi.