PROCESJA RÓŻAŃCOWA W SANKTUARIUM DANKOWSKIM – 10.X.2020

         7 października przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to szczególny dzień dla naszej wspólnoty parafialnej. Matka Boża Różańcowa od wieków króluje w naszym Dankowskim Sanktuarium. Tegoroczne obchody rozpoczęły się 10 października 2020 roku w sobotę. O godz. 16.00 w naszym Sanktuarium rozpoczęła się Msza Św. We wstępie ks. Proboszcz Henryk Dusza zapowiedział, że dzisiejsza Msza Św. i procesja maja charakter pokutny. Prosimy Matkę Najświętszą i św. Rocha o ustanie epidemii koronawirusa. Po Mszy Św. wyruszyła procesja do pięciu ołtarzy Różańcowych. W procesji Członkowie Żywego Różańca nieśli duży Różaniec na znak, że kochamy Matkę Bożą Różańcową. Ks. Proboszcz poprosił, aby niesiono obraz św. Rocha, którego wizerunek mamy w naszej parafii, aby prosić tego wielkiego patrona od zachowania od zarazy o ustanie epidemii. W tym roku Strażacy z OSP Danków nieśli również obraz Matki Bożej Dankowskiej. Ze względu na panującą epidemie procesja, która miała odbyć się w tym roku po Dankowie, została przygotowana na Drodze Krzyżowej wokół Kościoła. Wierni, którzy opiekują się kolejnymi stacjami przygotowali trasę procesji, a mieszkańcy Dankowa bardzo się postarali, aby przygotować ołtarze różańcowe jednak, aby jeszcze bardziej podkreślić pokutny charakter tegorocznej procesji nagle zerwała się burza i obfity deszcz. Jednak ks. Proboszcz postanowił nie przerywać procesji i w deszczu ale z wielką wiarą i modlitwą na ustach mogliśmy uwielbić Matkę Bożą Królową Różańca Świętego. Zakończenie procesji miało miejsce w Kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy Litanie Loretańską i odśpiewali Suplikacje.

Bóg zapłać wszystkim wiernym za liczny udział. Mieszkańcom Dankowa za przygotowanie ołtarzy i wszystkim za zaangażowanie.

Matko Boża Królowo Różańca Świętego – módl się za nami.