ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ – 11.X.2020 ROKU

11 października 2020 roku o godz. 12.00 odbyła się w naszym Sanktuarium uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej. W tym roku ze względu na panująca pandemię Sumę Odpustową i Procesję poprowadził ks. Proboszcz Henryk Dusza. Odczytujemy to jako znak od Matki Bożej, ponieważ ks. Proboszcz obchodzi w tym roku 15 lecie posługi duszpasterskiej w naszym Sanktuarium. A więc dobra okazja, aby podziękować Matce Bożej za te lata radości ale też i trudu w trosce o całą parafię. Już we wstępie ks. Proboszcz witając wszystkich wiernych zaprosił do wspólnego uwielbienia Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Matka Boża prosi nas szczególnie w tym trudnym czasie abyśmy nie tracili wiary ani ufności, ale tym bardziej swój los i życie swojej rodziny złożyli w ręce Matki Najświętszej modląc się na Różańcu – mówił w homilii odpustowej ks. Proboszcz. Bo modlitwa różańcowa i kolejne tajemnice to jak nasze życie pełne radości szczęścia, ale też czasem bólu i niepokoju. Na koniec Mszy Św. ks. Proboszcz podziękował wszystkim za tak liczny udział w uroczystości odpustowej: Strażakom z OSP Danków, panią z Koła Gospodyń, chórowi który śpiewem uświetnił dzisiejszy dzień. Uwieńczeniem wspólnej modlitwy była procesja z Najświętszym Sakramentem. Pochód był bardzo bogaty ponieważ dzięki trosce ks. Proboszcza zostały odnowione 2 kolejne duże chorągwie, 2 małe sztandarki i drzewce do chorągwi i baldachimu. Mało jest już parafii w których jest tyle pięknych i odnowionych sztandarów, chorągwi i feretronów. Jak mówi ks. Proboszcz to zostanie dla tych, którzy po nas będą modlili się w tym Sanktuarium. Koszt spory bo odnowienie zabytkowych chorągwi wyniosło 20 tys. zł, ale czego nie robi się dla Boga i Matki Najświętszej.

Bóg zapłać wszystkim wiernym za liczny udział. Wszystkim zaangażowanym w Procesję, niosącym chorągwie, sztandary, feretrony, Druhom Strażakom, ministrantom i lektorom.

Matko Boża Królowo Różańca Świętego – módl się za nami.