Niedziela 25 PAŹDZIERNIAK 2020 ROKU – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś w Dankowie obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Parafialnego.
  2. W środę święto św. Apostołów Szymona Judy i Tadeusza, w czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Częstochowie – Matki – wszystkich Kościół Diecezji.
    W przyszła niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. tylko w Dankowie jak w zwykłą niedzielę. Ze względu na stan epidemii nie będzie procesji ani Mszy Św. na cmentarzu. Bezwzględny nakaz noszenia maseczek i zachowanie dystansu w Kościele, na cmentarzu jak i w przestrzeni publicznej.
  3. Porządkując groby prosimy o segregowanie śmieci albo jeśli to możliwe zabieranie do koszy w domu. Jeden pojemnik przy cmentarzu kosztuje 1200zł, w październiku są już 4 do zapłaty to daje 4800. Ile będzie jeszcze do Wszystkich św. i po? Dlatego taca z Wszystkich św. przeznaczona jest na ten cel – ks. Proboszcz prosi o zrozumienie i większe ofiary.
  4. Bóg zapłać za ofiary na Kościół: Brzózki 150, Zbrojewsko 200, Lipie Leśna 100, Częstochowska 100 i 50, Rębielice Sz;. 100zł.
  5. Przyjmujemy na wypominki: roczne 40zł, półroczne 20zł, Oktawalne 5zł od osoby.
  6. Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 w kościele i Msza Św. za Ofiarodawców.
  7. Dziś Nabożeństwo różańcowe po sumie.
  8. Do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.