OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEXXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 31.10.2021 r.

1. Dziś obchodzimy rocznicę poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła parafialnego – dokonanej 22.07.1675 r.
  2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w kościele o 8.00 i 16.00. Na cmentarzu o godz. 11.00 rozpocznie się procesja z modlitwami i wypominkami jednorazowymi za zmarłych z poświęceniem grobów, po niej Msza Św. Nie będzie więc procesjonalnego przejścia z kościoła. Do puszek będzie zbierana ofiara na seminarium.
  3. W Oktawie Wszystkich Świętych o godz. 16.30 wypominki oktawalne z różańcem i Msza Św. za zmarłych. W przyszłą niedzielę wypominki i różaniec o 10.30.
  4. Przyjmujemy na wypominki roczne 40 zł, ½ roku 20 zł, oktawalne 5 zł, jednorazowe ofiara dowolna.
  5. Przez całą oktawę można zyskać odpust zupełny za zmarłych – stan łaski uświęcającej, komunia św., pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła, modlitwa za zmarłych i w int. Ojca Św. Odpust można zyskać w 1 dniu za jedną osobę zmarłą.
  6. W dzień zaduszny – we wtorek – Msze Św. o 9.00 i 17.00.
  7. W tym tygodniu I czwartek m-ca – modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne. Godzina Św. o 23.00. W I piątek m-ca Msze Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w kaplicach o 15.30 a w Dankowie o 17.00. Spowiedź pół godziny wcześniej. W ten dzień odwiedziny chorych od 10.00 zgłaszając w zakrystii czy jednorazowo czy na stałe. I sobota m-ca – Msza Św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  8. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Przedłużenie dzierżawy na dalsze 10 lat – 200 zł po upływie 20 lat od pochówku, dokonujemy w kancelarii i po Mszy św. wieczornej.
  10. Wprowadza się zakaz wysypywania śmieci do tzw. boksu. Wszystkie Śmieci dajemy do kontenera, szkło do mniejszych pojemników, chryzantemy bez doniczek składamy przy ogrodzeniu, obok pojemników PCK.
  11. Do nabycia ,,Niedziela” po 6 zł.
  12. Bóg zapłać za kwiaty do kościoła i 160 zł na opał do kaplicy w Natolinie.