OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEI NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021 r.

1. Dziś rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny – okresem Adwentu. Adwent ma podwójny charakter 1) jest okresem przygotowania do uroczystości  Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi 2) kieruje nas na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów.
  2. W Adwencie Msze Św. o Matce Bożej ,,Roraty” o 17.00. Zapraszamy do licznego udziału szczególnie dzieci, które będą otrzymywać stosowne kontrolki.
  3. Do wtorku włącznie trwa nowenna do św. Andrzeja Boboli w int. Ojczyzny – dziś po sumie.
  4. Dziś po sumie spotkanie rodziców dzieci I komunijnych – zabiorą i zaniosą jak to jest u nas w zwyczaju opłatki i programy Rekolekcji adwentowych.
  5. W tym tygodniu święto św. Andrzeja Apostoła – imieniny ks. Andrzeja – naszego wikariusza – Msza Św. w jego int. o 17.00, I czwartek miesiąca – Msza Św. o powołania kapłańskie i zakonne, o 23.00 Godzina Święta, I piątek miesiąca – Msze Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z nabożeństwem w kaplicach o 15.30, w Dankowie o 17.00. I sobota miesiąca – Msza Św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – ze względu, że mamy 2 spowiedzi w dekanacie – Msza Św. będzie o 18.00 a różaniec o 17.30 dlatego odprawiających pierwsze soboty prosimy przyjść do spowiedzi w piątek pół godziny  przed Mszą Św.
  6. W przyszła niedzielę rozpoczną się Rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Paweł Kulasiewicz z Krzepic. W przyszłą niedzielę Msze Św. z nauką będą w Dankowie o 8.00, 9.30, 11.00, 17.00, w Albertowie o 12.15, w Rębielicach Szlacheckich o 14.30 i w Natolinie o 15.30.
  7. Do nabycia świece na stół wigilijny; duże po 17 zł, małe po 8 zł oraz kalendarze rolnika po 28 zł. Od przyszłej niedzieli ,,Niedziela” będzie kosztować 8 zł.
  8. Prosimy by do małych koszy wrzucać tylko szkło, do boksu chryzantemy bez doniczek, kwiaty żywe bez tzw. koszulek foliowych i nie w workach! Do kontenera resztę śmieci.
  9. Do nabycia Niedziela jeszcze dziś po 6 zł.