OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

19 Grudzień 2021r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o 9.00. Zachowajmy postny charakter Wigilii. Dzieci chodzące na roraty otrzymają symboliczne nagrody.

2.Pasterki o 22.00 w kaplicach, w Dankowie o 24.00.

3.W Boże Narodzenie porządek Mszy św. jak w niedzielę.

4.Okazja do spowiedzi w poniedziałek i środę od 16.00 – 16.30 we wtorek i czwartek od 16.30 – 17.00 w Wigilię od 8.30 – 9.00.

5. W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego, a we wtorek ministrantów po Roratach na salce.

6. Trwa wycinka drzew na cmentarzu ks. Proboszcz prosi aby właściciele grobów znajdujących się w pobliżu tych drzew dołożyli ofiarę.

7. Ks. Proboszcz przypomina również o uregulowaniu opłaty za przedłużenie dzierżawy grobu 200zł na kolejne 10 lat.

8. Obowiązuje bezwzględne zakładanie maseczek w kościele i kaplicach.

9.Z pracowni konserwatorskiej „wróciła” ostatnia chorągiew z Matką Bożą Niepokalanie Poczętą. Koszt renowacji 5000 zł – ofiarę w całości złożyła na ten cel pewna Rodzina z naszej Parafii – Bóg zapłać.

10.Do nabycia „Niedziela” po 8 zł.

Apel o pomoc dla 7 letniej Agatki Kuberskiej z Częstochowy

W Częstochowie mieszka 7 letnia Agatka Kuberska. Energiczna i wesoła dziewczynka nie mogła doczekać się rozpoczęcia nauki w szkole. Zamiast tego musiała rozpocząć walkę o własne życie.

Uporczywe Dolegliwości bólowe ostatecznie dały straszną diagnozę guz mózgu rdzenia zanikowy, w IV stopniu złośliwości najgorszy z możliwych. Po skomplikowanej operacji wycięcia guza zapadła decyzja o protonoterapi w USA za niewyobrażalną sumę 8 milionów złotych.

Swoje serce okazało już wielu ludzi dobrej woli.

My również nie bądźmy obojętni. Zachęcamy do dołączenia się do zbiórki pieniężnej, która odbędzie się w naszej parafii w Boże Narodzenie po pasterkach i Mszach św. Już dziś w imieniu rodziców Agatki bardzo serdecznie dziękuje za przyłączenie się i pomoc w ratowaniu ich córki, która jak mają nadzieję, będzie mogła kiedyś sama za tą ogromną pomoc podziękować.