OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO Święto św. Rodziny z Nazaretu; Jezusa, Maryi i Józefa 26.12.2021r.

1. W tygodniu w poniedziałek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, we wtorek święto Świętych Młodzianków.
  2. W piątek ostatni dzień roku cywilnego ,,Sylwester”. Msza Św. na zakończenie roku o godz. 17.00 z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym.
  3. Ks. abp Wacław Depo udziela na ten dzień wszystkim mieszkańcom diecezji i przebywającym na niej dyspensy od wstrzemięźliwości spożywania pokarmów mięsnych. Należy zawsze pamiętać, że korzystając z dyspensy trzeba zadośćuczynić w formie dobrych uczynków, modlitwy czy jałmużny.
  4. W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Św. jak w niedzielę.
  5. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Wizytę duszpasterska – kolędę odkładamy na czas późniejszy.
  7. Bóg zapłać za ofiary na wycinkę drzew – kilka rodzin na wycinkę dębu – 1850 zł, na inne drzewa 200 i 150 zł i ofiary na kościół – Troniny 200 zł, Rozalin 100 zł.
  8. Do nabycia ,,Niedziela” z podręcznym modlitewnikiem i kalendarzem po 10 zł.