OGŁOSZENIA NA VIII NIEDZIELE ZWYKŁĄ

27 Luty 2022r.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W środę rozpoczyna się Wielki Post. Środa popielcowa Msze św. z posypaniem głów popiołem w Dankowie o 9.00 i 17.00 w kaplicach o 15.30. Obowiązuje post ścisły.

Z woli Ojca św. Franciszka ten dzień w całym Kościele jest szczególnym dniem postu i modlitwy za Ukrainę o ustanie wojny. Natomiast z woli Episkopatu Polski dzisiaj i w Popielec oraz w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na pomoc humanitarną Ukrainie.

Gorzkie Żale w następną niedzielę po Mszy św. o godzinie 8.00.

2. W I czwartek miesiąca Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne o 17.00 z nabożeństwem, o 23 Godzina Święta

I piątek miesiąca Msze o Najśw. Sercu Pana Jezusa w kaplicach o 15.30 w Dankowie o 17.00. Spowiedź pół godziny wcześniej.

I sobota miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi

W przyszłą niedziele adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.W dniu 12 marca przypada 400 – a rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli patrona Polski. Z tej racji wielu ks. biskupów w tym nasz ks. Arcybiskup Mettropolita Częstochowski Wacław Depo proszą o nowennę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Nowennę rozpoczniemy 3 marca we czwartek a zakończymy w przeddzień Rocznicy święceń 11 marca. Zapraszamy do licznego udziału.

4.Bóg zapłać za ofiary na kościół Brzózki 100zł. Rębielice Szl. 100zł. Lipie Czereśniowa 100zł Stawowa 100zł. i na wycinkę drzew na cmentarzu czereśniowa 200zł.

5. OSP Lipie organizuje zbiórkę środków higienicznych oraz żywności z długim terminem ważności na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.

Produkty zbierane będą GOK Lipie w dniu 28 lutego oraz od 2 – 4 marca w godzinach porannych.

5. Do nabycia „Niedziela” po 8 zł.