OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCY 1.05.2022 r.

1. Rozpoczął się miesiąc maj – poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych; w tygodniu po Mszy Św. o 18.00, dziś po 8.00, 3 Maja po 9.30, a za tydzień po 11.00.
  2. W liturgii w poniedziałek wsp. Św. Atanazego Biskupa i Doktora Kościoła, we wtorek 3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze Św. jak w niedzielę – prosimy o wywieszenie flag. W środę wsp. św. Floriana Męczennika – patrona strażaków, z tej racji 3 Maja o 11.00 strażacy gromadzą się przy figurze św. Floriana przed plebanią, przemarsz do kościoła i Msza Św. w ich intencji. Po Mszy Św. poczęstunek w remizie w Dankowie. W piątek święto św. Ap. Filipa i Jakuba.
  3. I czwartek miesiąca – Msza Św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o 18.00, godzina święta o 23.00. I piątek Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w kaplicach o 16.30, w Dankowie o 18.00 – spowiedź pół godziny wcześniej. Chorych odwiedzimy od 10.00. I sobota m-ca Msza Św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  4. W przyszłą niedzielę, która jest Niedzielą Dobrego Pasterza w naszej parafii Odpust ku czci św. Stanisława BM Patrona Polski i naszej parafii. Suma odpustowa o 12.00 – prosimy całą parafię na tę godzinę; chór, orkiestrę, asystę, lektorów. W tym dniu będziemy gościć ks. dra Adama Fogelmana z Częstochowy, który będzie głosił Słowo Boże i odprawi Sumę odpustową. Z tej też racji Msza Św. w Albertowie wyjątkowo o 10.00.
  5. Spotkanie przygotowujące dzieci do I Komunii Świętej w środę o 16.00.
  6. W minioną środę rozpoczęły się prace przy dociepleniu plebanii. Bóg zapłać za ofiarę 200 zł z Albertowa na ten cel.
  7. Do nabycia ,,Niedziela” po 8 zł.