Natolin

KAPLICA W NATOLINIE

pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Staraniem byłego Proboszcza Parafii ks. kan. Czesława Chwała i mieszkańców Natolina, Zbrojewska i Brzózek został wybudowany kościół filialny w Natolinie. Uroczyste poświęcenie miało miejsce 12 sierpnia 1984 roku dokonał go biskup Franciszek Musiel.

Dla tej społeczności do dzisiaj Kaplica w Natolinie jest szczególnym miejscem modlitwy i spotkania z Bogiem. Mieszkańcy dbają o Kaplice od strony materialnej. Na niedziele, święta i uroczystości Kaplica jest w tygodniu sprzątana i dekorowana odpowiednio do okresu liturgicznego.

Obecny Proboszcz Parafii ks. kan. Henryk Dusza jako gospodarz całej parafii w miarę możliwości finansowych, stara się dbać o Kaplicę podejmując różnego rodzaju inwestycje i prace remontowe. Przed kaplicą została ułożona kostka brukowa. Również miejsce przy ulicy od strony Kaplicy zostało zaadaptowane na parking i wyłożone kostką brukową. Z ważniejszych inwestycji trzeba wspomnieć wykonanie elewacji zewnętrznej całej Kaplicy. Niewątpliwie Kaplica w Natolinie odzyskała blask i piękny wygląd. Również zostały podjęte prace w środku: malowanie wszystkich ścian, wymiana okien, wymiana podłogi na chórze, gdyż dawna nie pozwalała na właściwe użytkowanie. Ważną inwestycją w Kaplicy w Natolinie był zakup nowego, pancernego Tabernakulum i jego zamontowanie.

Oprócz prac remontowych związanych z bieżącym utrzymaniem Kaplicy ks. Proboszcz w trosce o duchowe życie mieszkańców Natolina, Zbrojewska i Brzózek zainicjował Nowennę przed odpustem ku czci patrona kaplicy św. Maksymiliana Marii Kolbego. W każdy I piątek miesiąca wierni mają okazje do spowiedzi świętej aby uczcić Najświętsze Serca Pana Jezusa. Mieszkańcy gromadzą się na nabożeństwa: październikowe, majowe, czerwcowe, także na Drogę Krzyżową. Dużym udogodnieniem jest to, iż Kaplica w Natolinie jest ogrzewana.